Дома Фудбал Останато Го имаме најмладиот стрелец во историјата на фудбалот – Ова момче погоди на само 14 години!

Го имаме најмладиот стрелец во историјата на фудбалот – Ова момче погоди на само 14 години!

Фудбалерите на Стеауа вчера успеаа да слават со 6:1 над третолигашот Санататеа Клуж.

Овој натпревар ќе остане запишан во историјата, не поради резултатот туку поради тоа што фудбалот го доби најмладиот стрелец на сите времиња во професионалниот ранг.

Ианис Стоица со само 14 години, 10 месеци и 17 дена постигна погодок за Стеауа.

Стеауа е поранешен шампион на Европа, а поради административни проблеми мораа да го променат името во ФЦСБ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Сари: Играчите не ме разбираат

Тренерот на Јувентус, Маурицио Сари беше лут после поразот на неговиот тим од Лион (1:0) в…