Дома Видео Гоче може и со десна: Гол на Пандев против Удинезе! (ВИДЕО)

Гоче може и со десна: Гол на Пандев против Удинезе! (ВИДЕО)

Денес својот натпревар од Серија А го играат Удинезе и Џенова.

Македонскиот капитен Горан Пандев на десетина минути пред крајот го намали водството на Удинезе на 2:1. Во овој натпревар кај Удинезе играше и Илија Несторовски кој на теренот беше до 58. минута.

Во продолжение погледнете го голот на Пандев:

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Големи критики за Пике: Тој е второкласен и просечен играч

Поранешниот дефанзивец на Реал Мадрид и интернационалец на Аргентина (освојувач на Светско…