Дома Топ вести Готово: Меси го избра Интер Мајами

Готово: Меси го избра Интер Мајами


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Сагата околу иднината на Лионел Меси заврши, Аргентинецот кариерата ќе ја продолжи во Интер Мајами.

Иако како фаворити за неговиот потпис се споменуваа Барселона и Ал Хилал, сепак Меси се одлучи кариерата да ја продолжи во САД.

Аргентинецот одби понуда од Саудиска Арабија тешка 1 милијаеда евра и ќе потпише за Интер Мајами во МЛС лигата.

Се очекува официјално клубот да го потврди тоа во следните часови, но Меси веќе ставил потпис на договорот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Пред седум години излезе како маскота со Серхио Рамос, денес ќе игра против него🎥

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Ламин Јамал е последн…