Дома Топ вести Готово: Манчестер Јунајтед доби напаѓач од 75 милиони

Готово: Манчестер Јунајтед доби напаѓач од 75 милиони

Манчестер Јунајтед го комплетираше трасферот на младиот напаѓач, Расмус Хојлунд и се чека само официјална потврда.

19-годишниот Данец одигра одлично во првата сезона во Серија А, па се етаблираше во еден од најголемите таленти во Европа.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Тој беше најголема желба на Тен Хаг и после долги преговори со Аталанта, „црвените ѓаволи“ се согласија да платат 75 милиони евра за неговиот потпис.

Хојлунд веќе ги минал лераските прегледи и ставил потпис на 6-годишен договор со клубот од „Олд Трафорд“. Официјална потврда се чека поради бирократски работи, односно обезбедување на виза.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Што гледаше Стојанов?! Како Македонија Ѓорче Петров тука не доби пенал против Гостивар?! 🎥

Во единствениот денешен натпревар во последното коло од ПМФЛ денес Гостивар славеше победа…