Дома Останати Ракомет Готово: Кара стана македонски зет! (ФОТО)

Готово: Кара стана македонски зет! (ФОТО)

Денес поранешниот ракометар на Вадар, а сегашен на Кјелце Игор Карачиќ и официјално стана македонски зет.

Карачиќ ја запроси својата долгогодишна девојка Душица која на социјалните мрежи објави фотографии од романтичниот момент.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Падна рекордот на Малдини и Албертини: Родри е нов рекордер

Манчестер Сити ја затвори сезоната со победа против Вест Хем од 3:1, а тоа за овој тим зна…