Дома Топ вести Готово: Арсенал ја договори ѕвездата на ПСЖ

Готово: Арсенал ја договори ѕвездата на ПСЖ

Според медиумите од Островот, Левин Курзава од ПСЖ треба да биде првото засилување на Артета.

Киран Тирни е надвор од теренот уште три месеци, додека Колашинац често има некои ситни повреди и Артета смета дека му е потребен уште еден лев бек.

27-годишниот Курзава ќе биде слободен агент на крајот на сезоната и сега има право да преговара со заинтересираните клубови. Француските медиуми тврдат дека постигнал комплетен договор со „топџиите“.

Сега останува да се види дали клубовите ќе се договорат за Курзава веднаш да се пресели на „Емирати“ или ќе пристигне во јуни како слободен агент.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Сити за пет минути направи неверојатен пресврт (видео)

Реал Мадрид и Манчестер Сити играат исклучително возбудливо второ полувреме. Домаќините по…