Дома Фото Горан Пандев се прости од Марадона

Горан Пандев се прости од Марадона

Легендарниот аргентински ас, Диего Армандо Марадона почина вчера на 60-годишна возраст по срцев удар во неговиот дом.

Целиот свет е во тага за смртта на Ел Пибе, секој на свој начин се простува од легендарниот Аргентинец, а тоа го направи и нашиот репрезентативен капитен Горан Пандев.

Тој на својот Инстаграм профил објави фотографија со која се прости од Марадона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

Фантастично деби: Мајсторски гол на Лука Јовиќ🎥

Лука Јовиќ пред неколку дена се врати во Ајнтрахт Франкфурт на позајмица од Реал Мадрид и …