Дома Видео Гол со „скорпија“ секогаш е нешто посебно 🎥

Гол со „скорпија“ секогаш е нешто посебно 🎥


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Бен Гаруцио не е име кое е познато на светската фудбалска јавност, меѓутоа сега го привлече вниманието со еден атрактивен гол.

Австралискиот фудбалер сигурно ќе биде во потесната конкуренција кога ќе се доделува „Пушкаш“ наградата за гол на годината. 26-годишнот со популарната „скорпија“ на мајсторски начин се запиша во листата на стрелци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

На никој не му е јасно како Рома во оваа ситуација не доби пенал 🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Севиља вчера ја поб…