Дома Фудбал Лига на шампиони Гол од слободен удар на Алаба против Шериф во Молдавија 🎥

Гол од слободен удар на Алаба против Шериф во Молдавија 🎥

Реал Мадрид вечерва е голем фаворит против Шериф Тираспол во Молдавија, а „кралевите“ се на пат и да ја оправдаат таа улога.

Давид Алаба после половина час игра го доведе Реал Мадрид до водство со гол од слободен удар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Лапорта: Против Баерн треба да ја заштитеме честа

Неколку часа пред одлучувачкиот дуел со Баерн Минхен во ЛШ, претседателот на Барселона Жоа…