Дома Фудбал Англија Гол на сезоната во Премиер лигата🎥

Гол на сезоната во Премиер лигата🎥

Кол Палмер ја потврди брилјантната форма со хет-трик за Челзи против Евертон за само 29 минути.

Меѓутоа, неговиот трет гол беше вистинско ремек-дело и сугурно ќе конкурира за гол на сезоната во Премиер лигата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Човекот со најдобра работа во светот: Освојува трофеј за секои 10 минути на теренот

Eдно име од редовите на актуелниот англиски шампион, Манчестер Сити посебно се издвојува –…