Дома Фудбал Голот на викендот падна во Секунда: Пета, нафрлување и – „ножички“! (ВИДЕО)

Голот на викендот падна во Секунда: Пета, нафрлување и – „ножички“! (ВИДЕО)

Голот на викендот падна во шпанската втора лига.

Во натпреварот во кој Хуеска иако беше фаворит против Депортиво Ла Коруња изгуби видовме еден спектакуларен погодок.

Се играше 43. минута од натпреварот кога Кристијан Стантос постигна гол со ножички и тоа после една одлична акција. Мољехо со пета го проигра Руиз кој нафрли за Сантос акробатски да ја смести топката во мрежата на Хуеска.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Дел Пиеро: Пирло има се што треба да биде подобар од Зидан

Зинедин Зидан во првите две ипол сезони како тренер освои три титули во Лигата на шампиони…