Дома Видео Напаѓачот на Хуеска се посрамоти како ретко кој: Од половина метро промаши празен гол 🎥

Барселона вчера на свој терен ја совлада Хуеска со 4:1 и така Каталонците се вратија на второто место во Ла Лига.

Каталонскиот клуб повторно одигра добар натпревар и заслужено освои три бода, а уште еднаш одличен беше Лионел Меси кој постигна фантастичен гол и запиша асистенција.

Единствениот гол за гостинскиот тим го постигна Рафа Мир во судиското продолжение од првото полувреме од белата точка.

Овој напаѓач имаше можност да постигне и втор гол. Во 57. минута не успеа да реализира зицер, од само половина метро тој промаши празен гол. Место со глава само да ја смести топката во мрежа со рамо ја префрли над пречката и се посрамоти.