Дома Фудбал Останато Голман одлично ја претстави својата земја на Евровизија

Голман одлично ја претстави својата земја на Евровизија

Вчерашното издание на Евровизија беше посебно интересно и за фудбалските фанови затоа што во него настапи актуелен фудбалер.

Станува збор за претставникот на Белгија, Жереми Макиезе. Тој се претстави со песната „Miss you“. Макизе има 21 година и сезонава е под договор со белгискиот второлига Екселзиор Виртон, а очигледно добро му оди и на музички план.

Во финалето Макиезе го освои 19. место. Инаку тој е роден во Антверпен и има потекло од Конго. Пласманот на Евровизија го обезбеди откако победник на белгискиот натпревар „The Voice“, а со тимот на Виртон договор потпиша во септември.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Херојот на Рома од финалето во Конференциската лига ја „украде“ веспата на Мурињо 🎥

Николо Заниоло стана херој на Рома, откако постигна гол во финалето против Феенорд во Конф…