Дома Видео Глупост каква што не се памети: Ваков пенал не сте виделе! 🎥

Глупост каква што не се памети: Ваков пенал не сте виделе! 🎥


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Средбата помеѓу Индепендиенте и Колон го привлече вниманието на медиумите поради пеналот кој беше досуден за домашниот тим.

Имено, гостинскиот тим требаше да изведе гол-аут, а тогаш играчот Голц ја зема топката во раце и ја стави од аголот на голманскиот простор. Домашните фудбалери веднаш бурно реагираа и бараа пенал, додека судијата во прв момент не забележа што се случи.

Сепак, по сугестија од ВАР собата беше покажан пенал. Дефинитивно еден од најглупавите пенали видени на фудбалските терени.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Српски навивачи направија шоу во Мајами во поради Јокиќ 🎥

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ко…