Дома Фудбал Останато Ги симна од врвот Роналдо и Обамејанг, Салах најбрз играч на ФИФА!

Ги симна од врвот Роналдо и Обамејанг, Салах најбрз играч на ФИФА!

0

Мохамед Салах во овој момент е најдобриот стрелец на Премиер лигата и главен кандидат за најдобар за оваа сезона во Англија.

Египќанецот оваа сезона беше стрелец на 40 погодоци, а неговите одлични настапи не поминаа незабележано и од страна на ФИФА.

Салах доби нови оценки на виртуелната симулација и сега има максимални 99 што го прави најбрз на играта. На таа позиција тој ги замени Кристиано Роналдо и Пјер-Емерик Обамејанг кои го делеа првото место со оценка 98.

Покрај брзината сосема оправдано на Салах му беа зголемени и другите оценки, па сега неговата вкупна оценка од вкупни 83, порасна на 93 што го смести помеѓу најдобрите на играта.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Мајкл Овен го прогнозира точниот резултат на најголемиот натпревар на Островот

Утре во 17:00 часот на „Енфилд“ се игра најголемото англиско дерби помеѓу Ливерпул и Манче…