Дома Фудбал Германец го менува Чави во Барселона

Германец го менува Чави во Барселона

Чави Ернандез на крајот на сезоната ќе го напушти кормилото на Барселона, па веднаш започнаа шпекулациите за негов наследник.

Каталонците веќе ја започнаа потрагата за нов тренер, а претседателот Жоан Лапорта инсистира следен тренер да биде Ханси Флик.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Германецот е без работа откако доби отказ минатата година од кормилото на германската репрезентација.

Германецот во минатото со успех го водеше Баерн Минхен, но не се прослави како селектор на Германија.

Сепак, во Барселона веруваат дека идеално ќе се вклопи во нивниот стил на игра, притоа е слободен и нема да имаат проблем да постигнат договор

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Барселона почна преговори со Флик

Тренерот на Баерн Минхен, Ханзи Флик е голем фаворит за кормилото на Барселона, пренесуваа…