Дома Фудбал Англија Гвардиола им забранил интернет на фудбалерите!

Гвардиола им забранил интернет на фудбалерите!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Играчот на Манчестер Сити, Пабло Забалета откри дека во тренинг комплексот на „граѓаните“ нема интернет по наредба на Пеп Гвардиола.

Гвардиола има свој стил на работа и откако ова лето го превзеде кормилото на Манчестер Сити веднаш го смени начинот на исхрана на играчите и тргна неколку јадења од менито.

Но тоа не е единствената промена, Пабло Забалета откри дека по барање на Гвардиола е исклучен интернетот во тренинг комплеткост на „граѓаните“.

„Пеп не тера да појадуваме и ручаме заедно во клубот. Исто така ни го скрати интренетот, нема ниту ВиФи ниту пак 3Г”, откри Аргентинецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Инзаги го сака Милинковиќ-Савиќ во Интер

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Се…