Дома Фудбал Англија Гвардиола донел одлука до кога ќе биде тренер на Манчестер Сити

Гвардиола донел одлука до кога ќе биде тренер на Манчестер Сити

Првиот тренер на англискиот и европски шампион, Манчестер Сити изгледа донел одлука за својата иднина.

Според информациите на „Фудбал Инсајдер“, Гвардиола одлучил да ги напушти редовите на „граѓаните“ во 2025 година, кога и ќе му истече договорот.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Гвардиола според најавите има намера тогаш да си земе одмор од тренерската работа на најмалку една година.

На клупата на Манчестер Сити, Гвардиола е од 2016 година и со овој тим пет пати стана шампион во Премиер лигата, двапати го освои ФА Купот и Суперкупот, а минатата година на клубот успеа да му ја донесе и првата титула во Лигата на шампионите.

Пред да седне на клупата на Манчестер Сити, Гвардиола ги водеше Баерн и Барселона. И оваа сезона Манчестер Сити води битка за титулата, „граѓаните“ се на третата позиција со еден бод помалку од Арсенал и Ливерпул.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Араухо ја остави Барса на цедило, ПСЖ израмни🎥

Барселона и ПСЖ играат исклучително возбудливо прво полувреме и на пауза заминаа со резулт…