Дома Македонски спорт Мак фудбал Гачевски: Ова не е шала, да останеме дома и да ја победиме оваа битка!

Гачевски: Ова не е шала, да останеме дома и да ја победиме оваа битка!

Ситуацијата со коронавирусот не е наивна, па голем дел од фудбалерите апелираат да се седи дома и да почитуваат препораките.

Слична порака сега испрати и голманот на Вардар, Филип Гачевски.

„Знам дека е тешка ситуацијата. Ова воопшто не е шала. Во Италија се случи хаос затоа што луѓето не го сфатија сериозно карантино. Знам само едно, човечкото битие е појако од се друго. Затоа, да останеме силни, да ги почитуваме препораките, да останеме дома и да ја победиме оваа битка“, гласеше Фејсбук статусот на Гачевски.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Најстариот фудбалер во ПМФЛ – Боби Божиновски: Имам инат за фудбал сакам да заокружам на 40!

Капитенот на Македонија Ѓорче Петров со 39 години е најстариот играч во македонската прва …