Дома Останати Ракомет Вујо повторно лут на судиите: Мораме да бидеме подобри за неколку голови од протовникот за да славиме

Вујо повторно лут на судиите: Мораме да бидеме подобри за неколку голови од протовникот за да славиме

vujovic

Словенците со ремито против Чешка во Вараждин се простија од Европското првенство.

На Вујовиќ и друштвото им беше потребна победа за да се надеваат на пласман во следната фаза, но тоа не се случи. Вујовиќ по натпреварот повторно беше остар кон судиите.

Словенците во последните секунди бараа пенал над Маргуч кој не беше досуден, а Вујовиќ повторно полуде и беше остар во изјавата по натпреварот.

„Тоа беше чист пенал, а судиите ми кажуваат дека дозволиле предност. Ете, на никого освен на нас не му е гајле што Словенија испадна, но ќе извлече поука од сето ова. Ние мораме да се навикнеме дека на секој натпревар мораме да бидеме подобри за неколку голови од противникот за да победиме. Бидете сигурни дека Словенија нема во блиска иднина да биде домаќин на некое големо натпреварување“, изјави Вујовиќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Вујовиќ не сака трофеј за најдобар бидејќи смета дека не го заслужува!

Легендарниот ракометен стратег Веселин Вујовиќ нема намера да го добие трофејот за најдоба…