Дома Фудбал Репрезентации Во финалето на Африканскиот куп на Нации во првата минута се постигна гол каков што ретко се гледа (ВИДЕО)

Во финалето на Африканскиот куп на Нации во првата минута се постигна гол каков што ретко се гледа (ВИДЕО)

Чудно започна финалето во Африканскиот куп на Нации.

Алжир против Сенегал поведе уше во првата минута и тоа после гол од една навистина интересна ситуација

Алжирскиот фудбалер шутираше од околу 25 метри, а топката на патот до голот го погодува дефанзивецот на Сенегал и го лобува голманот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Симеоне: Ако Реал добива повеќе пенали, тоа е затоа што повеќе напаѓа

Последните неколку денови во Шпанија повторно се разгоре “војната“ помеѓу Реал Мадрид и Ба…