Дома Фудбал Останато Во Србија донеле конечна одлука за Пикси

Во Србија донеле конечна одлука за Пикси

Драган Стојковиќ – Пикси ќе остане селектор на репрезентацијата на Србија, објави „Моцартспорт“ повикувајќи се на свои извори.

Пикси ќе ја добие поддршката од Фудбалскиот сојуз на Србија и ќе ги стартува квалификациите за Мундијалот во 2026 година.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Изгледаше дека по неуспхот на Европското првенство, Стојковиќ може да биде отпушен, но во меѓувреме се случи пресврт во ситуацијата.

Така Пикси ќе се обиде да ја одведе Србија и на трето големо натпреварување.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Борусија Дортмунд прегазена од тајландски прволигаш

Борусија Дортмунд одигра сезона во која стигна и до финалето во Лигата на шампионите, доде…