Дома Македонски спорт Мак ракомет Во СЕХА се уште им нема конкуренција: Вардарци со уште убедлива партија против Нексе

Во СЕХА се уште им нема конкуренција: Вардарци со уште убедлива партија против Нексе


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Вардарци со убедливи 30:21 против Нексе го продолжува побеничкиот поход во регионалната СЕХА лига.

Само во првиот дел, односно во првите 20 минути од истиот противникот на Вардар беше достоен противник, па на полувреме црвено-црните заминаа со предност од четири позитива, односно 15:11.

Во вториот дел Вардар покажа рутинска игра, па предноста на крајот изнесуваше високи 30:21.

Во таборот на Вардар, најпрецизен беше Кристопанс со постигнати шест погодоци.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Спорт,рекреација и екологија – Mozzart спонзор и учесник на настанот “Леуново ОЦР 2023”

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Во селото Леуново, …