Дома Фудбал Германија Во пет натпревари ниту еден „кец“ во Бундеслигата

Во пет натпревари ниту еден „кец“ во Бундеслигата

Во првите пет натпревари од четвртото коло во германската Бундеслига видовме четири победи и едно реми.

Хофенхајм – Борусија Дортмунд се очекуваше да биде најинтересниот дуел, но на крај во него видовме само еден гол. Марко Ројс во 76. донесе победа за „милионерите“.

Мајнц на домашен терен изгуби од Леверкузен со 0:1, Луис Аларио го постигна голот за гостите.

Херта на свој терен изгуби од Штутгарт со 2:0, стрелци на головите беа Кемпф и Кастро. За Херта ова беше прв пораз сезонава.

Лајпциг исто така како гостин славеше против Аугусбург. Со по еден гол во првото и второто полувреме преку Анхелињо и Поулсен Лајпциг стигна до триумфот кој му донесе лидерска позиција на табелата.

Без победник заврши дуелот Фрајбург – Вердер (1:1).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Каков „терор“: Суарез веќе не ќе може да го смисли Баерн!

Фудбалерите на Баерн го победија Атлетико Мадрид со 4:0 во рамките од првото коло во Лигат…