Дома Македонски спорт Во октомври ќе играме против Саудиска Арабија, а ноември веројатно против Финска и Азербејџан

Во октомври ќе играме против Саудиска Арабија, а ноември веројатно против Финска и Азербејџан

На денешната прес-кофнеренција на која селекторот Благоја Милевски го објави списокот на повикани фудбалери беа најавени и пријателските натпревари кои ќе ги игра Македонија.

Засега потврден е пријателскиот натпревар против Саудиска Арабија на 22. октомври. Тоа ќе биде натпревар кој селекторот ќе смета на најголем дел од фудбалери во домашната лига со цел да биде еден тест за во иднина.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Не е дефинитивно потврдено, но би требало да одиграме и уште два пријателски натпревари во текот на Светското првенство. Првиот би бил против Финска на 17. ноември кој би се играл во Скопје, а вториот против Азербејџан три дена подоцна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Халанд се посрамоти: Од неколку метри промаши – празен гол! 🎥

Ерлинг Халанд во денешното градско дерби против Манчестер Јунајтед го имаше едно од најгол…