Дома Фудбал Останато Во Косово како во војна поради гостувањето на Израел

Во Косово како во војна поради гостувањето на Израел

Во рамките од квалификациите за Европското првенство в недела ќе играат Косово и Израел, а гостите пред почетокот на натпреварот се под силно полициско обезбедување.

Атмосферата во Приштина е напната и поради тоа ангажирани се голем број полицајци кои се грижат за безбеднота на Изралеците.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Овој натпревар требаше да се игра на 15. октомври, но тогаш беше одложен поради воениот конфликт помеѓу Израел и Палестина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Страв и трепет: Познат составот на Американците за Олимписките игри во Париз

Голем дел од медиумите во САД веќе го објавуваат тимот со кој Американците ќе играат на Ол…