Дома Фудбал Англија Волеј на Алиоски! (ВИДЕО)

Волеј на Алиоски! (ВИДЕО)

Македонскиот фудбалер Езгјан Алиоски денес постигна одличен гол во победата на Лидс против Хадерсфилд.

Алиоски во 50. минута го постигна голот со кој го отвори резултатот. За Алиоски ова беше трет гол сезонава.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Брука на Арсенал: Договориле засилување, па не можеле да го платат!

На Арсенал не му оди на теренот, но не му оди ниту со работите надвор од него. Пред неколк…