Дома Топ вести Виченцо Монтела пред нов ангажман – ќе биде селектор!

Виченцо Монтела пред нов ангажман – ќе биде селектор!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Според информациите на турските медиуми, Италијанецот, Винченцо Монтела може да биде нов селектор на фудбалската репрезентација на Турција.

Монтела има искуство во Турција бидејќи го водеше тимот на Адана Демирспор. Турција има сигурен бараж за Европското првенство во 2024 година и е вторпласирана во групата Д со ист број на бодови како и лидерот Хрватска.

Наводно, федерацијата веќе води сериозни преговори да го доведе Монтела на клупата. Претходно Италијанецот две години ја водеше Адана, а ги предводеше и екипите на Катанија, Сампдорија, Фиорентина, Милан и Севциља.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Официјално: Гатузо е нов тренер на Марсеј

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Тоа што се најавуваше…