Дома Фудбал Германија Витсел паднал по скали во својот дом, па ќе го пропушти клучниот натпревар во ЛШ

Витсел паднал по скали во својот дом, па ќе го пропушти клучниот натпревар во ЛШ

Проблеми за Борусија пред клучниот натпревар во Лигата на шампионите.

Во натпреварот од последното коло кој е клучен во борбата осминафинале Борусија нема да може да смета на Аксел Витсел.

Белгискиот репрезентативец доживеа несреќа во текот на викендот. Имено после клупската вечера над Фортуна Витсел се повредил!? И тоа на крајно бизаре нначин – паднал по скали во семејниот дом додека проверувал како си играат неговите ќерки Мај Ли и Иви. На Витсел му бил опериран носот, а се здобил и со повреди на главата и вилицата.

Тренерот Лусијан Фавр секако е разочаран.

„Штета за Витсел, штета за нас. Изгубивме еден од нашите најважни фудбалери во екипата“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Познати детали од несреќата: Пилотот добил предупредување дека прениско лета

Пилотот на леталото со кое загина кошаркарската легенда Коби Брајант, неговата 13-годишна …