Дома Фудбал Останато Викенд најава: Најинтересното е во недела! 🎥

Викенд најава: Најинтересното е во недела! 🎥


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Во шоутоа „Overtime with TJ“ на каналот на „BMG Sports“ како што знаете од минатиот викенд се започна со најинтересното за викендот, па така овој викенд водителот „ТЈ“ избра три натпревари кои се најинтересни.

Сите три натпревари се играат во недела: Тотенхем – Манчестер Сити, Феенорд – ПСВ и градското дерби во Италија, Милан – Интер.

Секако дека најголемо внимание привлекува италијанската пресметка, слушнете што има да каже „ТЈ“ во пресрет на овие три дерби средби. Може да слушнете и корисни информации доколку се обложувате.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…