Дома Фудбал Германија Видете го лудото славје во Леверкузен🎥

Видете го лудото славје во Леверкузен🎥

Баер Леверкузен испиша историја и на пет кола пред крајот на шампионатот официјално ја освои шампионската титула, со што ја прекина доминацијата на Баерн Минхен.

Четата на Алонсо на импресивен начин ја освои титулата, без пораз и со импресивна статистка, па ова е титула која сигурно долго ќе се памети.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Навивачите и целиот град се во делириум, ќе се слави со денови бидејќи оваа титула ја чекаа цели 119 годијни, а славјето започна веднаш после последниот судиски свиреж.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Чави потврди: Неговата иднина во Барселона е неизвесна!

Сезоната заврши за Барселона, но изгледа дека турбуленциите се уште не поминале. Сеуште не…