Дома Фудбал Англија Видео: Јунајтед заборави да победува, се повреди и Рашфорд

Видео: Јунајтед заборави да победува, се повреди и Рашфорд

0

Проблемите за Солскјер додатно се зголемија откако попладнево беше поразен на гостувањето кај Вест Хем, а го загуби и Маркус Рашфорд.

Десеткуваниот тим на Манчестер Јунајтед изгледаше бледо на гостувањето во Лондон,а тоа добро знаеше да го искористи Вест Хем.

Јармоленко во 44 минута го отвори резултатот, а Манчестер Јунајтед имаше иницијатива во второто полувреме, но без успех. Сите дилеми околу победникот ги реши Арон Кресвел со маестрален погодок од слободен удар.

Во 61-та минута од мечот Рашфорд мораше да го напушти теренот поради повреда, што е додатен проблем за Солскјер, кој веќе не може да смета на неколкумина важни играчи поради повреда.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Капитенот на Бугарија во целиот хаос во Софија направи потег за сите пофалби (ФОТО)

Натпреварот од квалификациите помеѓу Бугарија и Англија се претвори во вистински хаос. Буг…