Дома Фудбал ВИДЕО Ѕвездата на Манчестер Јунајтед влезе во вербален дуел со навивачите

ВИДЕО Ѕвездата на Манчестер Јунајтед влезе во вербален дуел со навивачите

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед и Англија, Маркус Рашфорд се скара со навивач на Јунајтед пред натпреварот со Њукасл во Премиер лигата.

На видео кое кружи на интернет, може да се види како Рашфорд фрла нешто кон навивач кој претходно го критикувал.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Рашфорд е мета на критики од навивачите на својот клуб, особено во вториот дел од сезоната.

Не е во добра форма, на 40 натпревари постигна само осум гола, а навивачите тврдеа дека не се снашол доволно на теренот и дека лажирал повреда за да не мора да игра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Англичаните стравуваат: Кејн се мачи со повреда пред Европското првенство

Напаѓачот на англиската репрезентација и Баерн Минхен Хари Кејн (30) мака мачи со повреда …