Дома Луд Спорт Видео: Хрватски фудбалер на натпревар усмрти кокошка

Видео: Хрватски фудбалер на натпревар усмрти кокошка

Јеленград и Јасеновац играа натпревар од третата хрватска лига, а него го обвележа потегот на Газдек кој со својот потег ја згрози светската јавност.

Домаќините победија со 8:1, но резултатот падна во втор план откако 23-годишниот фудбалер удри со нога и усмрти кокошка во текот на натпреварот.

Видеото веднаш стана вирално на социјалните мрежи, па светската јавност се згорзи од потегот на Газдек. Здружението за заштита на животните поднесе пријава, па сега на фудбалерот дури му се заканува и затворска казна.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Видео: Фудбал или бокс меч

Фудбалерот на Напредак, Марио Маслаќ доби директен црвен картон откако го нокаутираше игра…