Дома Останати Видео: Федерер рутински во осминафинале на Индијан Велс

Видео: Федерер рутински во осминафинале на Индијан Велс

0

Рожер Федерер се пласираше во осминафиналето на Индијан Велс откако го совлада сонародникот Стан Вавринка со 6:3 и 6:4.

На Федерер му требаше нешто помалку од еден час да ја продолжи низата победи над Вавринка која сега изнесува неверојатни 17:0.

Швајцарецот кој е пред потенцијално освојување на шестата титула на Индијан Велс, во наредното коло ќе игра против Британецот Кили Едмунд кој беше подобар од Раду Албот.

Федерер доби уште поголема шанса да дојде до нова титула на Индијан Велс, откако Ѓоковиќ изненадувачки испадна од Филип Колшраибер, кој славеше против првиот тенисер на светот со 6-4, 6-4.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Мајами: Ѓоковиќ лесно против Томиќ, сензационална елиминација на освојувачот на првиот Мастерс

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ запиша победа против Бернард Томиќ на Мастерсот во Мајами. …