Дома Фудбал Англија Видео: Фабињо отвори со „проектил“, Салах ја зголеми предноста, „граѓаните“ бесни на ВАР

Видео: Фабињо отвори со „проектил“, Салах ја зголеми предноста, „граѓаните“ бесни на ВАР

0

Големото дерби во Премиер лигата започна на исклучително возбудлив начин и веќе по 13 минути игра Ливерпул има два гола предност над Манчестер Сити.

Резултатот го отвори Фабињо со феноменален гол од триесетина метри. Бразилецот испрати „проектил“ но пред голот видовме една контроверзна ситуација.

Имено, „граѓаните“ бараа пенал после играта со рака на Арнолд во казнетиот простор, судијата Оливер пушти играта да продолжи, а во продолжение од акцијата Ливерпул дојде до водство.

И додека Сити се уште не беше излезен од шокот во 13-та минута Салах со глава погоди за предност од 2:0

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Се огласи Роналдо: Не сум добро, јас сум многу добро!

Кристиано Роналдо за прв пат пред медиумите се огласи по моментот од натпреварот против Ми…