Дома Фудбал ВИДЕО Незапамтено понижување на Тони Крос

ВИДЕО Незапамтено понижување на Тони Крос

Реал Мадрид е максимален во Ла Лига. Петтиот сезонски триумф во исто толку натпревари дојде против Реал Сосиедад со резултат 2:1.

Најдобриот играч на теренот Јапонецот Кубо со своите брилијантни потези ги полуде играчите на Реал, а особено го понижи Тони Крос кој му ја протна топката низ нозе.


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Крос досега има одиграно голем број натпревари, но не може да се сети дека бил така надмудрен, особено не на стадионот „Сантијаго Бернабеу“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Јамал: Не ме споредувајте со Меси, тој е најдобар во историјата

Ламин Јамал е вистинска сензација на ЕП. На 16 години е стартер за Шпанија и ги собори сит…