Дома Останати Кошарка Евробаскет Видео: Левел погоре – коментатор „влезе“ на терен за да објасни ситуација од НБА

Видео: Левел погоре – коментатор „влезе“ на терен за да објасни ситуација од НБА

„TNT“ утрово отиде чекор подалеку во анализата на натпреварите.

Револуцијата ја започна поранешниот НБА кошаркар Кени Смит, човекот кој стигна две шампионски титули со Хјустон.

Тој на гледачите им објаснуваше како Виктор Оладипо решил еден напад на Индијана иако пред себе го имал Леброн Џејмс.

Смит отиде позади екранот и благодарение на технологијата „влезе“ на теренот и објасни како Леброн се одлучил да се дистанцира за да го затвори продорот до самиот кош и како Оладипо поради повлекувањето на „кралот“ се одлучил на шут за три.

Погледнете…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Евробаскет

Проверете

Гласајте за Перо, Бо и Владо: ФИБА избира Евробаскет „дрим тим“!

ФИБА избра некои од најголемите ѕвезди кои играле на големите натпреварувања за своите нац…