Дома Луд Спорт Видео: Колинда по традиција во соблекувалната – овој пат и запеа!

Видео: Колинда по традиција во соблекувалната – овој пат и запеа!

0

Претседателката на Република Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ и овој пат победата на „коцкестите“ ја прослави во соблекувалната заедно со фудбалерите и стручниот штаб.

Овој пат фудбалерите беа спремни, па не ја пречекаа голи претседателката, туку со песна, на која му се придружи и Колинда.

Хрватските медиуми пишуваат дека Колинда е еден вид на „амајлија“ за репрезентацијата и бараат од неа да биде присутна и за полуфиналниот дуел.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Детал кој не го видовте: Игуаин се занесе во славјето со навивачката (видео)

Напаѓачот на Челзи, Гонзало Игуаин синоќа постигна прекрасен гол против Барнли, кој за нег…