Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Видео кое јасно покажува: Еве за колку милиметри Германија остана без осминафинале🎥

Видео кое јасно покажува: Еве за колку милиметри Германија остана без осминафинале🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Јапонија синоќа ја совлада репрезентацијата на Шпанија и така неочекувано го освои првото место на табелата.

Јапонците направија пресврт и победија со 2:1, а крајно сомнителен беше моментот непосредно пред вториот гол кој го постигна Танака.

Митома на гол аут-линијата ја врати топката, асистираше до играчот на Фортуна Диселдорф кој ја затресе шпанската мрежа.

Судиите во ВАР проценија дека топката не ги напуштила границите на теренот со целиот обем, а после многу контроверзии се појави видео кое најдобро го опишува моментот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…