Дома Фудбал Англија Видео: Како се славеше титулата на Сити во домот на капитенот

Видео: Како се славеше титулата на Сити во домот на капитенот

0

Манчестер Сити е нов првак во Англија. Тоа е од вчера и официјално, откако неговиот најголем ривал, екипата на Манестер Јунајтед доживеа пораз на свој стадион од последнопласираниот ВБА.

Така Сити и математички ја обезбеди титулата, иако веќе неколку време се знаеше дека трофејот ќе заврши на Етихад, а Сити на својот Твитер објави видео од домот на капитенот Компани, кој со своето семејство и пријателите го гледаше натпреварот.

Во продолжение погледнете како се славеше во домот на Компани.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Фиго: Реал Мадрид ќе пишува историја и без Роналдо

Поранешниот играч на Реал Мадрид го пофали кралскиот клуб. Разбијте го здодевното обложува…