Дома Фудбал Останато ВИДЕО: Заврши сезоната за Галакси и Ибра – во драматичен натпревар останаа без плеј-оф

ibra

Во драматичен натпревар во „Градот на анѓелите“, екипата за која настапува Златан Ибрахимовиќ остана без плеј-оф.

Фудбалерите на ЛА Галкси поразени на свој стадио од Хјустон Дајнамо со 2:3 (2:0), иако после првите 45 минути имаа солидна предноста.

Второ коло во ЛШ: Најголемото дерби се игра во Лондон! ↓↓↓

Водеа после првото полувреме домаќините со 2:0 со головите на Камара и изгледаше дека го обезбедиле своето место во плеј-офот. Но, падот стигна во вториот дел.

Во 57-тата минута Кјото изедначува на, за Манотас со два гола да донесе пресврт за тимот од Тексас. Во возбудлива завршница гостите останаа и со играч помалку, но беше премногу доцна за Галакси да ја искорисат бројчаната предност на теренот.

Така сезоната за нив е завршена, Златан Ибрахимовиќ играше од почетокот на натпреварот, но не успеа да го поправи своето салдо со 22 гола и 10 асистенции.