Дома Македонски спорт Мак фудбал Видео: ЕВРОГОЛ на Баже Илијоски за Шкупи против Пелистер

Видео: ЕВРОГОЛ на Баже Илијоски за Шкупи против Пелистер

0

Во денешното претпоследно коло во македонското првенство тимот на Шкупи на гостински терен со 0:2 го совлада последнопласираниот Пелистер.

На оваа средба човекот кој некогаш го носеше дресот на Пелистер и еден од најдобрите напаѓачи во историјата на ПМФЛ, Баже Илијоски постигна вистински еврогол со удар од 25 метри.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

„Пандевци“ не го даваат врвот, Ибраими во 94-та минута ја „извади“ Шкендија

Денес во рамките од шестото коло во македонската прва фудбалска лига со почеток од 15:30 ч…