Дома Фудбал Англија ВИДЕО: Де Геа и Митровиќ можеа физички да се пресметаат – Шпанецот го фати напаѓачот за врат!

ВИДЕО: Де Геа и Митровиќ можеа физички да се пресметаат – Шпанецот го фати напаѓачот за врат!

Манчестер Јунајтед продолжи со одличните настапи под водство на Солскјер и го совлада Фулам на гостински терен со 0:3.

„Црвените ѓаволи“ доминираа и заслужено стигнаа до трите бода.

Во финишот од натпревар малку недостасуваше и да видиме физичка пресметка. Главни актери во целата ситуација беа српскиот напаѓа, Митровиќ и голманот на Јунајтед, Де Геа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Вчера за Борусија покрај Халанд блесна и уште една млада ѕвезда (ВИДЕО)

Не се случува често во било кој спорт после успешниот татко и синот да тргне по неговите с…