Дома Луд Спорт Видео: Голман одбрани пенал, па противниците физички го нападнаа

Видео: Голман одбрани пенал, па противниците физички го нападнаа

Играчите на Коринтијанс го нападнаа голманот на Фламенго после елиминацијата во полуфиналето на бразилскиот шампионат за играчи до 20 години.

Херој на Фламенго, кој славеше со 2-1, беше голманот Соуза кој одбрани пенал, а после последниот свиреж беше нападнат од противничките фудбалери.

Голманот не успеа да прослави со соиграчите, зашто фудбалерите на Коринтијанс брутално го нападнаа, а а потоа изби и тепачка меѓу неколку играчи на двата тима.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Договорот е постигнат: Дефинирана моќта која ќе ја има Рагник во Милан

Вечерашните пишувања на италијански медиуми гласат дека договор помеѓу Милан и германскиот…