Дома Фудбал Останато Видео: Вонсериските одбрани на Давид де Геа

Видео: Вонсериските одбрани на Давид де Геа

0

Шведска и Шпанија синоќа одиграа реми 1:1 со што „црвената фурија“ и официјално обезбеди пласман на Европското првенство.

Меѓутоа, мечот го одбележаа неколку вонсериски одбрани на Давид де Геа со кои уште еднаш потсети дека е еден од најдобрите голмани во светот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Поранешниот спортски директор на Милан открива детали: Управата му кажуваше на Гатузо кој да игра

Џенаро Гатузо во ноември 2017 година го превзема Милан, а си замина во мај 2019 откако не …