Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО ВИДЕО: Вечерва Букурешт е македонски град!

ВИДЕО: Вечерва Букурешт е македонски град!

Стефан Даскалов, Петар Кузманоски и Виктор Митрески за Спортски од Букурешт

Македонските фанови пристигнаа во Букурешт и направија фантастична атмосфера пред нашиот утрешен натпревар против Австрија, кој ќе биде нашиот дебитантски на едно ЕП.

За вечерва дефинитивно може да се каже – Букурешт е македонски град!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Левандовски и официјално ја прими „Златната копачка“: Пресреќен сум!

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски денес и официјално ја доби „Златната копачка…