Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО ВИДЕО: Вечерва Букурешт е македонски град!

ВИДЕО: Вечерва Букурешт е македонски град!

Стефан Даскалов, Петар Кузманоски и Виктор Митрески за Спортски од Букурешт

Македонските фанови пристигнаа во Букурешт и направија фантастична атмосфера пред нашиот утрешен натпревар против Австрија, кој ќе биде нашиот дебитантски на едно ЕП.

За вечерва дефинитивно може да се каже – Букурешт е македонски град!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Еден од најголемите македонски голмански таленти е пред трансфер во Порто

Васко Василев е еден од најголемите македонски голмански таленти и сега е пред трансфер во…