Дома Останати Видео: Арогантен тенисер со еден потег го згрози целиот свет

Видео: Арогантен тенисер со еден потег го згрози целиот свет

Францускиот тенисер Елиот Бенчетрит се најде на мета на критики на јавноста за неговото однесување во квалификацискиот натпревар против Дмитриј Попка на „Австралија Опен“.

Имено, Бенчетрит на одморот меѓу гемовите, додека одмараше го замоли девојчето што собираше топки да ја излупи неговата банана, но судијата Џон Блум го слушна тоа и веднаш реагираше.

Судијата на собирачот на топки му забрани да ги излупи бананите, бидејќи таа не е негова слинка.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Иванишевиќ нема да заспие повторно со Ѓоковиќ во авион (ВИДЕО)

После малата пауза која Ѓоковиќ ја помина во Србија го чекаат нови предизвици. Ѓоковиќ одл…