Дома Фудбал Лига на шампиони Веќе го имаме промашувањето на сезоната во ЛШ🎥

Веќе го имаме промашувањето на сезоната во ЛШ🎥

Севиља и Салцбург одиграа исклучително возбудлив натпревар, кој на крајот заврши без победник (1:1).

Во првото полувреме беа досудени дури четири пенали на двете страни, но сепак мечот го одбележа големото промашување на играчот на Салцбург.

Имено, во 57-та минута Омар Солет успеа да промаши празен гол од три метри, па сигурно ќе конкурира за најголемо промашување оваа сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Пеле со видео порака ги успокои фановите🎥

Бразилската фудбалска легенда, Пеле продолжува со рехабилитацијата после операцјата која ј…