Дома Топ вести Вест на денот на Островот: Арон Рамзи има нов клуб!

Вест на денот на Островот: Арон Рамзи има нов клуб!

0
ramsey

После ексклузивата на „Марка“ за новиот договор на Симеоне, ни пристигнува уште една овој пат од Островот – Баерн Минхен победил во трката за Арон Рамзи!

Така барем тврди реномираниот „Индепендент“, но она што дополнително и дава на значење на оваа вест е што ја пренесуваат сите медиуми на Островот, па може да се каже дека Рамзи е вест на денот во Англија.

Се наведува дека 27 годишниот Велашнец неколку пати одбил да потпише нов договор и се поврзуваше со трансфер во Челзи, Ливерпул, Манчестер Јунајтед и Јувентус, но изгледа победил германскиот гигант. Баерн е познат како клуб кој не троши премногу на засилувања, ретко плаќа огромни суми и ретко кога испушта вакви прилики.

Истиот извор тврди и дека Рамзи уште во јануари ќе потпише преддоговор, а дека Велашанецот дресот на Баерн ќе облече по завршувањето на сезоната и ќе потпише договор на четири години.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Икарди и Ванда и денес главна тема: Интер сака да знае на што е – двајца фаворити за негов наследник!

Мауро Икарди му направи огромни проблеми на Интер со одолговлекувањето околу новиот догово…